Skrællekniv SWISS CLASSIC 8 cm, gul, Plastik, Victorinox
Code: VN67608C1Product detailed description
Lille kniv, som de fleste undervurderer. Indtil de tager den i hånden og opdager, at den fungerer ubehageligt godt til netop de små ting, der irriterer dem mest.
Vigtigste fordele:
- Victorinox SWISS CLASSIC skrællekniv med 8 cm blad er en let køkkenkniv til skrælning, snitning og præcis tilberedning af mindre ingredienser.
- Rustfrit stål med en lige klinge og spids hjælper med kontrolleret skæring af frugt, grøntsager og små ingredienser.
- Bladlængden på 8 cm er praktisk til opgaver, hvor du har brug for sikkerhed i hånden og et præcist, kort snit.
- Ved skrælning af æbler, kartofler eller gulerødder vil du sætte pris på den kompakte størrelse, der ikke føles klodset i hånden.
- Kniven er velegnet til at skære og hakke mindre ingredienser, når du ikke ønsker at trække en stor kokkekniv frem.
- Den spidse klinge hjælper med at udskære tomater, trimme små dele af grøntsager eller finere tilberedning før madlavning.
- Ved at arbejde med hvidløg, løg eller urter tilbyder den bedre kontrol over små bevægelser og hurtig tilberedning.
- Den lette vægt på 20 g gør længere tilberedning af ingredienser mere behagelig, især når der er mange små opgaver, der skal udføres i køkkenet.
- Den gule ergonomiske håndtag af polypropylen ligger godt i hånden og understøtter en behagelig styring af snittet.
- Den markante farve tilføjer en lys detalje til køkkenet, og kniven kan findes i skuffen uden en lille detektivisk eftersøgning.
- Schweizisk produktion fra Victorinox bringer pålidelighed til det almindelige køkken, som du vil sætte pris på til en hurtig morgenmad såvel som længere madlavning.
- Kniven er velegnet til opvaskemaskine, så efter tilberedning af ingredienser behøver der ikke være en yderligere lille opgave ved vasken.
- Smedet konstruktion forbliver et praktisk valg til daglig hjemmebrug, hvor lethed, enkelhed og hurtigt arbejde er afgørende.
Yderligere oplysninger:
- håndtagets materiale: polypropylen
- tåler opvaskemaskine
Additional parameters
| Category: | Urteknive |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 7613329191118 |
| Margin: | C |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Størrelse: | 19 cm |
| Produkt type: | Knive til specialformål |
| Farve: | Gul |
| Bladlængde: | 8 cm |
| Funktioner: | Tåler opvaskemaskine |
| Materiale: | Rustfrit stål |
| Producent: | Victorinox |
| Margin-category: | B |
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
|
✓ Špičkový švýcarský výrobce širokého sortimentu produktů |
![]() |
Victorinox vyrábí a po celém světě prodává unikátní, vysoce kvalitní výrobky, které mají praktické využití v různých oblastech života.
V roce 1884, švýcarský průkopník Karl Elsener si připravil cestu pro bezkonkurenční historii společnosti, prostřednictvím vývoje dnes již legendárního "Originálního švýcarského armádního nože". Kromě kapesních, domácích a profesionálních nožů, dnes nezávislá rodinná společnost Victorinox vyrábí a prodává hodinky, cestovní výbavu, módu a vůně po celém světě.
